Artvin Hopa’da düzenlenen fuhuş operasyonunda 40 kişi gözaltına alındı. 110 yabancı uyruklu kadın yakalayan emniyet güçleri, bu kadınların işlemlerinin bitmesinin ardından hepsini sınır dışı etti.

Artvin Hopa’da düzenlenen fuhuş operasyonunda 40 kişi gözaltına alındı. 110 yabancı uyruklu kadın yakalayan emniyet güçleri, bu kadınların işlemlerinin bitmesinin ardından hepsini sınır dışı etti.

Artvin’in Hopa ilçesinde fuhuşa teşvik ve aracılık suçuna karışan 40 kişi gözaltına alınırken, 110 yabancı uyruklu hayat kadını ise sınır dışı edildi.
Alınan bilgiye göre, Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri ilçedeki eğlence yerleri ve otellere yönelik fuhuş operasyonu gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlar sonucu fuhuşa aracılık, teşvik ettikleri ve yabancı kadınları zorla alıkoydukları belirlenen 40 kişi gözaltına alındı.

Fuhuş yaptığı belirlenen aralarında Rusya, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna, Gürcistan, Ermenistan, Romanya ve Fas uyruklu toplamda 110 yabancı uyruklu kadın zührevi hastalıklarla mücadele kapsamında doktor kontrolü sonrasında sınır dışı edildi. İlçedeki eğlence yeri patronu ve otel sahipleri olduğu belirlenen 40 kişi sorgularının ardından mahkemeye sevk edilirken, 23’üne adli kontrol tedbiri uygulandı. 2 şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilirken, 17 mekan sahibi dosya kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 4 firari şahsın yakalanması için ise çalışma başlatıldı.

En güncel Artvin fuhuş haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: DHA

Fuhuş Haberleri Kategorileri:

Artvin Fuhuş Haberleri

Fuhuş Haberleri Etiketleri:

Yorum Bırak

E Postanız Gizli Kalacak. Gerekli Alanları Doldurun *

*