Bursa kadınlara şifreli isim takan fuhuş çetesi çökertildi.

Bursa Emniyet Güçleri, fuhuş şebekelerine yönelik üç ilde gerçekleştirdiği operasyonda 36 kişiyi gözaltında aldı. İçlerinden 22’sinin fuhşa zorlandığı anlaşıldı. Olayla ilgili 14 kişi adliyeye sevk edilirken, müşterilerin şifreli olarak ‘Şeker var mı?’ şeklinde iletişim kurduğu belirlendi.

Bursa merkezli 3 ilde düzenlenen, kadınlara şifreli isim takan fuhuş çetesinin çökertildiği operasyonda gözaltına alınan 36 kişiden fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla 14 kişi ise adliyeye sevk edildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, fuhuş yapan ve yaptıranlara yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarda; 5’i kadın 13 kişinin fuhuş şebekesi kurduğunu, kadınları fuhşa zorladıklarını belirledi.

Fuhşa zorlayanların 5’i kadın

Harekete geçen ekipler, Bursa merkezli Sakarya ve Ankara’daki 12 farklı adrese, dün eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 5’i kadın 13 kişi ile birlikte fuhşa zorlandıkları belirlenen 20 kadın, gözaltına alındı. Operasyonu derinleştiren ekipler, fuhşa zorlanan 2 kadın ve fuhuş şebekesinden olduğu öğrenilen 1 kişiyi daha gözaltına aldı.

Müşteriler ‘ şeker var mı? ‘ diye soruyormuş

Şüphelilerin adres ve araçlarında yapılan aramalarda; 2 ruhsatsız tabanca ve oyuncak ayı içine saklanmış 55 bin lira ve 3 bin dolar ile birlikte çok sayıda cinsel gücü artırıcı hap ve dijital materyal ele geçirildi. Şüphelilerin, müşterilerle telefon görüşmelerinde şifreli konuştukları, müşterilerin ‘Şeker var mı?’ diye sorarak, anlaştıkları öğrenildi.

Fuhşa zorlanan 22 kadın serbest kaldı

​Emniyete getirilen 22 kadın, sağlık kontrolü ve alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Kadınları fuhşa zorladığı iddiasıyla 5’i kadın 14 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Tarafsız Bursa fuhuş haberleri burada.

Kaynak: DHA

Fuhuş Haberleri Kategorileri:

Bursa Fuhuş Haberleri

Fuhuş Haberleri Etiketleri:

Yorum Bırak

E Postanız Gizli Kalacak. Gerekli Alanları Doldurun *

*